فیلم و کلیپ

سالها پیش چیدن چند عکس در کنار هم و نمایش پشت سرهم آنها انقلابی در صنعت ارتباطات به وجود آورد .سپس تلفیق آن با صدا به وسیله ای پر نفوذ بر بیننده تبدیل شد. امروزه با تمام پیشرفت ها در ابزارهای تبلیغاتی و ارتباطی، فیلم (کلیپ) همچنان وسیله ای است که نفوذ خود را بر بیننده حفظ نموده است. پیوند با تکنولوژی منجر به ظهورابزارهایی جدید نظیرYouTube ، آپارات و امثالهم شد که تاثیر تبلیغاتی شگرفی در بیزینس های مختلف دارد. رقم بالای بازدید برخی کلیپ ها در شبکه های اجتماعی نشان از تاثیر و نفوذ قوی این ابزار دارد. به خصوص استفاده از کلیپ هایی که ضمن معرفی یک محصول به نکات اجتماعی آن محصول اشاره می کند و یا راهنمایی استفاده از محصول است. حتی برخی از کلیپ ها دیدگاه مثبت و یا منفی مشتریان در خصوص محصول است.

در نهایت، کلیپ به وسیله ای ارزشمند برای معرفی محصولات و خدمات تبدیل شده است. کلیپ در کسب وکارهای مختلف به شکل های مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد. نمایش قابلیت های خودرو در صنعت خودرو، نمایش تهیه مواد اولیه در صنعت محصولات غذایی، نمایش خطوط تولید در محصولات صنعتی و  امثالهم می تواند برای مشتری جذاب باشد. داشتن موضوع مناسب، افزودن نکات جالب و جذاب و تکنولوژی فیلم برداری بالا در نفوذ فیلم تبلیغاتی و کلیپ تبلیغاتی تاثیر بسزایی دارد.

خدمات فیلم و کلیپ:

پایا برند در حوزه فیلم و کلیپ خدمات متنوعی ارایه می کند. همچنین پایا برند در ایام برگزاری نمایشگاه ها نیز، خدمات ویژه نمایشگاه ارایه می کند. خدمات ما به شرح زیر است:

  • رپرتاژ آگهی
  • هماهنگی جهت پخش از شبکه های برون مرزی صدا سیما
  • فیلم صنعتی- تبلیغاتی و تصویر برداری خط تولید
  • ساخت کلیپ های تصویری و نماهنگ(از منابع موجود)
  • میکس و مونتاژ فیلم های صنعتی و تبلیغاتی (ازمنابع موجود)
  • ساخت مستند
لیست قیمت خدمات فیلم و کلیپ

خدمات ویژه فیلم و کلیپ درایام نمایشگاه:

پایا برند در ایام برگزاری نمایشگاه ها در حوزه فیلم و کلیپ خدمات ویژه ای ارایه می کند. در ایام برگزاری نمایشگاه با توجه به زمان کوتاه برگزاری هر نمایشگاه، ارایه هر گونه خدماتی باید بسیار سریع و دقیق انجام گیرد. در این خصوص خدمات ویژه ما عبارت است از:

  • فیلم برداری از غرفه و از مشارکت در نمایشگاه
لیست قیمت خدمات ویژه ایام نمایشگاه

برای آشنایی بیشتر و بررسی نمونه کارها نظیر فیلم تبلیغاتی، کلیپ تبلیغاتی و فیلم مستند به نمونه کار فیلم و کلیپ مراجعه نمایید.

نمونه کار فیلم وکلیپ

در صورت تمایل به دریافت خدمات از ما، به بخش سفارشات مراجعه و فرم سفارش خدمات را تکمیل و ارسال کنید. کارشناسان ما  پس از بررسی سفارش شما، پیش فاکتور صادر و برای شما ارسال می کنند.

سفارش خدمات فیلم و کلیپ

بررسی برخی مفاهیم واژه ها و اصطلاحات:

نوانما، بریده‌فیلم یا ویدیوکلیپ(Video Clip):

بریده‌های کوتاه ویدیو است که گاه بخشی از قطعهٔ طولانی‌تری هستند. همچنین به طور تقریبی می‌توان آن را به هر ویدیویی که کوتاه‌تر از برنامه‌های تلویزیونی معمولی باشد، اطلاق کرد.

نوانما (روی اینترنت):با گسترش دسترسی جهانی به اینترنت، نوانماها در شکل برخط (on line)، خیلی مردم‌پسند شده‌اند. در حالی که برخی ویدیوها از منابع رسانه‌ای معتبر گرفته می‌شود، اما نوانماهای تولید شدهٔ شخصی یا گروهی رایج‌تر هستند. برخی افراد کارهای ساخته‌شده‌شان را روی ویدئوبلاگ ها میزبانی می‌کنند. کاربرد ویدیوی اینترنتی به سرعت در حال رشد است و یکی از ابزارهای تبلیغات تجاری شده است.

نماهنگ یا موزیک ویدئو (Music Video):

فیلم کوتاهیاست که روی آن موزیکی قرار داده می‌شود. در بیشتر موزیک ویدئوها خوانندهٔ اثر، روی موسیقی لب‌خوانی می‌کند. در برخی کشورها PV هم گفته می شود.

واژه نوانما به معنی موزیک ویدئو نیز به کار می رود که از واژه نماهنگ کمتر کاربرد دارد .

تیزر(Teaser):

آگهی تبلیغاتی تلویزیونی و آگهی کوتاه تبلیغاتی که ویژگی های جذاب کالا یا برنامه ای را در تلویزیون به نمایش گذارد،(فرهنگ فارسی معین)

رپرتاژ آگهی (Advertorial):

به شکلی از آگهی گفته می‌شود که در قالب گزارش ارائه شود. یعنی، مخاطبان رسانه‌ای تصور کنند که یک گزارش بی طرفه به آنها ارائه می‌شود، در حالی که آنچه آنها می‌بینند، می‌شنوند و می‌خوانند، در واقع تلاشی سازمان یافته برای تقویت جنبه‌های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آنها است.[۱] اصطلاح رپرتاژ آگهی برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ به ادبیات انتقادی رسانه‌ها اضافه شد. به دلیل اعتماد به مخاطبان به رسانه‌ها، رپرتاژ آگهی‌ها بسیار موثرند و به همین دلیل در برخی کشورهای قوانین بسیار سختی علیه رپرتاژ آگهی‌ها تصویب شده و می‌شود. دیوان بین‌المللی تجارت در قانون آگهی‌های خود که در سال ۱۹۹۷ به تصویب رسانده خواهان مشخص کردن تبلیغات ‌شده است تا مخاطبان قادر به تشخیص آن شوند

 

منابع
  1. شاه قاسمی، الف، معصومی، ح. (۱۳۹۳) آگهی با ماسک گزارش: رپرتاژ آگهی در ایران، مجله ارتباطات و فرهنگ.